Cosmic_black_600x200.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Bianco Carrara

Bianco Carrara

 

Pochodzenie Bianco Carrara:

Kamieniołomy we włoskim mieście Carrara są znane na całym świecie z wyjątkowej jakości produktów z marmuru. Carrara jest kojarzona głównie z marmurem Bianco Carrara, jednak w okolicach miasta Carrara wydobywa się kilka rodzajów marmuru. Carrara jest znana jako miejsce gdzie znajdują sie największe kamieniołomy.

Skład Bianco Carrara:

Bianco Carrara wapień - skała osadowa zbudowana z kalcytu, przechodzi przemiany pod wpływem ciepła i ciśnienia, aby zmieniło chemicznie na coraz kamień znany jako marmuru. Marmur w swojej najczystszej postaci jest biały. Pod wpływem innych minerałów kolor marmuru zmienia się. W skład szarych przeżyleń Bianc o Carrara wchodzą takie minerały jak magnez, tlenek żelaza, krzemionka i dwa minerały, których nie znaleziono w żadnym innym miejscu na świecie carraraite i zaccagnaite.

Tak jak każdy naturalny kamień, Bianco Carrara różni się i nieustannie się zmienia z biegiem czasu. Najczęściej spotykanym rodzajem Bianco Carrara jest tło w odcieniu białym do jasno szarego. Na powierzchni pojawiają się mniejsze lub większe nieregularne żyłki koloru szarego, w różnych odcieniach.

Zastosowanie Bianco Carrara:

Marmur Bianco Carrara można znaleźć w dawnych rzeźbach, kolumnach i niektórych budowlach, choć prawdopodobnie najbardziej znany jest posąg Michała Anioła ‘Dawid” wykonany z tego kamienia. Obecnie Bianco Carrara najczęściej stosowane jest we wnętrzach, gdzie z Bianco Carrara wykonuje się blaty, progi, stoły, schody i ściany.

Nazwa Bianco Carrara:

Słowo "Carrara" prawdopodobnie pochodzi od starożytnego słowa "Kar" (kamień). Starożytni Rzymianie wydobywali ten marmur ładowali na statki w porcie Luni i transportowali do Rzymu. Według niektórych, nazwa “Carrara” wywodzi się od słowa “car” które oznacza “wóz, furgon” i od słowa “lara” który oznacza “księżyc”. Inna hipoteza głosi, że „Carrara” pochodzi od francuskiego słowa „careers”, które wywodzi się od łacińskiego „carrariae” oznaczającego kamieniołom.

 
Inne nazwy: Carrara biały marmur, marmur Carrara,  biały marmur, szary marmur.

Podobne kamienie: Bianco Carrara Unito: Bianco Lasa (Włochy), Blanco Macael (Hiszpania), Pentelikon, Pighes, Veria, Paros Marble, Nestos White i Thassos (Grecja), Sivec (Macedonia), Agaria i Ambaji White (Indie), Afyon White i Mugla W. (Turcja), Alabama White (Usa).

Produkty powiązane: białe płytki marmurowe, włoskie płytki marmurowe, płytki Bianco Carrara, Bianco Carrara Warszawa, białe płytki marmurowe do łazienki, Włoski marmur Bianco Carrara, białe parapety marmurowe, parapety Carrara, biały marmur do łazienki.

 


Nasze produkty z marmuru Bianco Carrara dostępne w Piasecznie pod Warszawą:

 


Kilka przykładów naszych realizacji z Bianco Carrara znajduje się w zakładce Galeria:

 Bianco Carrara w toalecie

 

 


 

Przykłady realizacji łazienek z Bianco Carrara, posadzek i ścian z Bianco Carrara, blatów kuchennych i łazienkowych z Bianco Carrara oraz bardzo modnych mozaiek Bianco Carrara znajdują się na naszym blogu:

www.kamienaturalny.wordpress.com

 

W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć i zamówić płyty i płytki z BIanco Carrara i inne nasze produkty.
ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa

Zapraszamy!

 

Prezentowane zdjęcia mogą różnić się od rzeczywistych kamieni. Płyty kamienia tego samego rodzaju różnią się w zależności od miejsca wydobycia. Ponadto, na kolor wyświetlanej próbki mają wpływ ustawienia monitora.

 • Granit

  Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny.  Granity są dostępne

  Read More
 • Nero Zimbabwe

    Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit,

  Read More
 • Star Galaxy

    Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi

  Read More
 • 1

Szukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasza Firma

 • 1

Przydatne informacje

 • 1

Zastosowanie kamienia

 • 1