nero_absoluto_600x200.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Star Galaxy

 

Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi nieblaknącymi punktami. Dzięki jednolitej fakturze i eleganckim wyglądzie bardzo dobrze sprawdza się we współczesnych wnętrzach. Jest  jednym z najtwardszych granitów wykorzystywanych na blaty kuchenne, blaty łazienkowe, kominki, okładziny ścian, podłogi, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.

 

Wydobycie granitu Star Galaxy

Granit Star Galaxy jest wydobywany w Południowych Indiach w Chimakurthi, Ongole, Andhra Pradesh.

Istnieje niepotwierdzona ‘legenda’ mówiąca o japońskim biznesmenie, który odkrył granit Star Galaxy w 1989 roku. Jednak Hindusi twierdzą, że granit zaczęto wydobywać już na początku lat 80-tych. Po sukcesie pierwszej kopalni kolejni przedsiębiorcy zaczęli ubiegać się o uzyskanie licencji na wydobycie tego kamienia. Obecnie na tym terenie działa około 50 funkcjonujących przez cały rok kopalni. Począwszy od małych firm rodzinnych, po duże i komercyjne kopalnie.

 

Rodzaje granitu Star Galaxy

Nie wszystkie wydobywane bloki granitu Star Galaxy są takie same. Występują w nim złote punkciki dzięki zawartości bogatego w żelazo Enstatytu. W związku z tym granit Star Galaxy może być podzielony na 3 rodzaje:

- Składające się z dużych złotych punkcików
- Składające się ze średnich złotych punkcików
- Składające się z małych złotych punkcików

 

Użycie Star Galaxy

Często stosuje się Star Galaxy jako materiał na blaty kuchenne i łazienkowe, wyspy kuchenne oraz blaty stołów. Ze względu na jednolity wygląd tego granity, dobrze sprawdza się na podłogach i ścianach wykonanych z płytek.

Oczywiście, najczęściej spotyka się granit Star Galaxy o powierzchni wypolerowanej. Wtedy najlepiej widoczne są złote punkty, a światło odbijające się od wypolerowanej powierzchni, wzmacnia efekt błyszczącej czerni. Jednak, możliwe są też inne wykończenia, np. piaskowane, wypalane, itp.

 

Wytrzymałość Star Galaxy

Granit Star Galaxy jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na wilgoć (bardzo niska absorpcja wody) , wysoką temperaturę, zarysowania. Łatwo jest utrzymać jego czystość – wystarczy przetrzeć używając miękkiej ściereczki. Substancje oleiste, woski, sól są usuwane równie łatwo i nie wnikają w materiał.

 

Synonimy nazwy granitu Galaxy:

Black Ametist, Black Ametista, Black Amethyst, Black Amethysta, Black and Gold, Black Galaxi, Black Galaxy, Black Galaxy Granite, Black Gold Sands, GA 902, Galaxi Black, Galaxy Black, Galaxy Gold, Galaxy Star, Nero Ametista, Nero Galassia, Nero Galaxy, Nero Star Galaxi, Nero Star Galaxy, Star Galaxi, Star Galaxy Black, Star Gallaxy, WG203.

 


 

Nasze produkty z granitu Star Galaxy dostępne w Piasecznie pod Warszawą:

 • gotowe płytki Star Galaxy w standardowych wymiarach  (zobacz stronę: płytki)
 • całe płyty Star Galaxy (zobacz stronę: płyty)
 • na zamówienie elementy cięte: płyty ścienne, płytki o niestandardowych wymiarach, blaty łazienkowe, kuchenne i stoły, schody, parapety, cokoły, itp.

 

Przykłady realizacji z wykorzystaniem granitu Star Galaxy: blaty kuchenne i łazienkowe z Star Galaxy, podłogi z Star Galaxy, płyty z Star Galaxy, płytki z Star Galaxy, parapety z Star Galaxy i inne. znajdują się na naszym blogu:

 www.kamienaturalny.wordpress.com


 

W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć i zamówić blaty, płyty i płytki z Star Galaxy i inne nasze produkty.
ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa

 

Zapraszamy!

 

Prezentowane zdjęcia mogą różnić się od rzeczywistych kamieni. Płyty kamienia tego samego rodzaju różnią się w zależności od miejsca wydobycia. Ponadto, na kolor wyświetlanej próbki mają wpływ ustawienia monitora.

Produkty powiązane:Star Galaxy Piaseczno, Star Galaxy Warszawa, granit Star Galaxy Piaseczno, granit Star Galaxy Warszawa, Star Galaxy schody Piaseczno, Star Galaxy schody Warszawa, Star Galaxy blaty Piaseczno, Star Galaxy podłogi Piaseczno, Star Galaxy posadzki Piaseczno, Star Galaxy parapety Piaseczno, Star Galaxy płytki Piaseczno, Star Galaxy blaty Warszawa, Star Galaxy podłogi Warszawa, Star Galaxy posadzki Warszawa, Star Galaxy parapety Warszawa, Star Galaxy płytki Warszawa, granit Star Galaxy.

 

Nero Zimbabwe

Nero Zimbabwe

Nero Zimbabwe

 

Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit, ale według europejskich standardowi Nero Zimbabwe powinien być sklasyfikowany jako gabro.

Skład mineralny Nero Zimbabwe:
Gabro: gruboziarnista skała wulkaniczna o ciemnym kolorze. Gabro jest bardzo podobny do bazaltu. Gabra występują masowo w obrębie ziemskiej skorupy oceanicznej (pod bazaltoidami), stanowiąc tam składnik kompleksów ofiolitowych. Tworzą tez niewielkie intruzje o charakterze pni magmowych, dajek i silli.

Właściwości Nero Zimbabwe:
Gęstość [kg/m3]: 2990
Mrozoodporność: całkowita
Nasiąkliwość [%]: 0,15-0,20
Wytrzymałość na ściskanie [MPa]: 252
Wytrzymałość na zginanie [MPa]: 25

Inne nazwy używane w dla Nero Zimbabwe: Absolute Black, Nero Assoluto, Zimbabwe Black, Zimbabwe ZF, Zimbabwe.

Podobne kamienie naturalne: Nero Assoluto, Jet Black And Premium Black India, Belfast Black South Africa, Swedish Black, Sweden Absolute Black.

 


Nasze produkty z granitu Nero Zimbabwe dostępne w Piasecznie pod Warszawą:

 • gotowe płytki Nero Zimbabwe w standardowych wymiarach  (zobacz stronę: płytki)
 • całe płyty Nero Zimbabwe (zobacz stronę: płyty)
 • na zamówienie elementy cięte z Nero Zimbabwe: płyty ścienne, płytki o niestandardowych wymiarach, blaty łazienkowe, kuchenne i stoły, schodyparapety, cokoły, itp.

Przykłady realizacji z wykorzystaniem granitu Nero Zimbabwe: blaty kuchenne i łazienkowe z Nero Zimbabwe, podłogi z Nero Zimbabwe, płyty z Nero Zimbabwe, płytki z Nero Zimbabwe, parapety z Nero Zimbabwe i inne. znajdują się na naszym blogu:

 www.kamienaturalny.wordpress.com

 


W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć i zamówić blaty, płyty i płytki z Nero Zimbabwe i inne nasze produkty.
ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa

 

Zapraszamy!

 

Produkty powiązane:Nero Zimbabwe Piaseczno, Nero Zimbabwe Warszawa, granit Nero Zimbabwe Piaseczno, granit Nero Zimbabwe Warszawa, Nero Zimbabwe schody Piaseczno, Nero Zimbabwe schody Warszawa, Nero Zimbabwe blaty Piaseczno, Nero Zimbabwe podłogi Piaseczno, Nero Zimbabwe posadzki Piaseczno, Nero Zimbabwe parapety Piaseczno, Nero Zimbabwe płytki Piaseczno, Nero Zimbabwe blaty Warszawa, Nero Zimbabwe podłogi Warszawa, Nero Zimbabwe posadzki Warszawa, Nero Zimbabwe parapety Warszawa, Nero Zimbabwe płytki Warszawa, granit Nero Zimbabwe.

 

Prezentowane zdjęcia mogą różnić się od rzeczywistych kamieni. Płyty kamienia tego samego rodzaju różnią się w zależności od miejsca wydobycia. Ponadto, na kolor wyświetlanej próbki mają wpływ ustawienia monitora.

 

Granit

Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny. 

Granity są dostępne w naszym zakładzie pod Warszawą. Sprzedajemy całe płyty granitowe, płyty i płyki granitowe cięte na wymiar, blaty granitowe i parapety w standardowych i niestandardowych wymiarach i kształtach.

 Bianco Cristal

Rosa Beta
Rosa Beta

padang light 600x200
Padang Light

Szary granit - White Lanka
White Lanka

Kashmir White
Kashmir White

 Niebieski Granit - Bahia Blue
Bahia Blue

shivakashi 600x200
Shivakashi

Giallo Veneziano - Kliknij na zdjęcieGiallo Veneziano


Giallo Cecilia

Kashmir Gold
Kashmir Gold

Madura Gold
Madura Gold

Juparana Gold
Juparana Gold

Ciemby granit - Juparana Colombo
Juparana Colombo


Paradisa Bash

Rosa Porino
Rosa Porino

Czerwony granit - Rosso Balmoral
Rosso Balmoral

Juparana Bordeaux
Juparana Bordeaux


Multicolor Red

 Brązowy granit - Baltic Brown
Baltic Brown


Verde Uba Tuba

padang dark 600x200
Padang Dark

Verde Buttrerfly
Labrador Emerald Pearl

 Lablador Blue Pearl
Lablador Blue Pearl

Lablador Emerald
Lablador Emerald

Star Galaxy
Star Galaxy [KLIKNIJ NA ZDJĘCIE]

impala 600x200
Nero Impala

Czarny Granit Nero Zimbabwe
Nero Zimbabwe [KLIKNIJ NA ZDJĘCIE]

 
Jet Black


Nero Absoluto

 

Granit to jeden z najbardziej  trwałych materiałów wykorzystywanych w budownictwie oraz jako materiał w architekturze wykończania wnętrz.  Z naturalnego granitu wykonuje się:  granitowe parapety, granitowe blaty kuchenne, schody z granitu a także  granitowe posadzki i kominki . Ze względu na swoja trwałość,  granit może być  używany na zewnątrz jako element dekoratorski np. w postaci rzeźby, schodów zewnętrznych a także  coraz częściej jako granitowa elewacja zewnętrza, która dodaje bryle architektonicznej szlachetności i podkreśla nowoczesny charakter.

 

W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć dostępne granity i próbki, zamówić nasze produkty.

ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa

 Zapraszamy!

 

Prezentowane zdjęcia mogą różnić się od rzeczywistych kamieni. Płyty kamienia tego samego rodzaju różnią się w zależności od miejsca wydobycia. Ponadto, na kolor wyświetlanej próbki mają wpływ ustawienia monitora.

 

Produkty powiązane: blaty granitowe Piaseczno, blaty granitowe Warszawa, granitowe płyty elewacyjne Piaseczno, granitowe płyty elewacyjne Warszawa, parapety granitowe Piaseczno, parapety granitowe Warszawa, parapety zewnętrzne Piaseczno, parapety zewnętrzne Warszawa, parapety wewnętrzne Piaseczno, parapety wewnętrzne Warszawa, schody granitowe Piaseczno, schody granitowe Warszawa, płytki granitowe Piaseczno, płytki granitowe Warszawa, płyty granitowe Piaseczno, płyty granitowe Warszawa, stoły granitowe Piaseczno, stoły granitowe Warszawa, podłogi granitowe Piaseczno, podłogi granitowe Warszawa, granitowe blaty kuchenne Piaseczno, granitowe blaty kuchenne Warszawa, granitowe blaty łazienkowe na wymiar Piaseczno, granitowe blaty łazienkowe na wymiar Warszawa, kominki granitowe Piaseczno, kominki granitowe Warszawa, grnitowe obudowy kominków Piaseczno, granitowe obudowy kominków Warszawa, gotowe kominki granitowe Piaseczno, gotowe kominki granitowe Warszawa, granit na kominki Piaseczno, granit na kominki Warszawa.

 

 • Granit

  Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny.  Granity są dostępne

  Read More
 • Nero Zimbabwe

    Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit,

  Read More
 • Star Galaxy

    Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi

  Read More
 • 1

Szukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasza Firma

 • 1

Przydatne informacje

 • 1

Zastosowanie kamienia

 • 1