padang_dark_600x200.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Calacatta

Marmur Calacatta charakteryzuje się czysto białym tłem i dużymi szarymi lub złotymi żyłami. Płyty marmuru Calacatta różnią się ilością, grubością i kolorem żył, białe tło pozostaje niezmienne.

Calacatta pochodzi z Włoch, z okolic Carrary. Cena tego marmuru odzwierciedla zarówno jego urodę jak i trudną dostępność, jako, że Calacatta jest wydobywana tylko w tym jednym miejscu we Włoszech.

Ze względu na kolorystykę, Calacatta dobrze się komponuje z meblami drewnianymi, zwłaszcza, gdy przeżylenia mają złotawy odcień, jak i tworzy eleganckie kompozycje z czarnymi meblami lub elementami wykończenia.

Calacatta jest używana zarówno na podłogi, jak i blaty kuchenne i łazienkowe, oraz obłożenia ścian. Te ostatnie tworzą piękny efekt, gdy kupione płytki lub płyty można ułożyć w formie lustrzanego odbicia. Przy stosowaniu marmuru Calacatta na blaty kuchenne, należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Czyszczenie powinno odbywać się bez używania środków chemicznych, w przypadku rozlania płynów kwaśnych lub farbujących (sok cytrynowy, buraki, wino), plamę powinniśmy natychmiast usunąć. 

Inne nazwy: Calcutta Gold, Calacata Gold, Calacatta Doro, Calacatta Vagli, Cremo Delicato

Produkty powiązane: biały marmur blaty, blaty Calacatta Warszawa, Calacatta płytki marmurowe, płytki Calacatta, Calacatta Warszawa, białe płytki do łazienki, marmur Calacatta, parapety marmurowe, parapety Calacatta, marmur do łazienki, blaty Calacatta.


Nasze produkty z marmuru  Calacatta dostępne w Piasecznie pod Warszawą:

 


Przykłady realizacji łazienek z Calacatta, posadzek i ścian z Calacatta, blatów kuchennych i łazienkowych z Calacatta, znajdują się na naszym blogu:

www.kamienaturalny.wordpress.com 

W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć i zamówić płyty i płytki z Calacatta i inne nasze produkty.
ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa

W razie pytań lub wyceny, zapraszamy do kontaktu: 22 757 25 27.

Zapraszamy!

 

Prezentowane zdjęcia mogą różnić się od rzeczywistych kamieni. Płyty kamienia tego samego rodzaju różnią się w zależności od miejsca wydobycia. Ponadto, na kolor wyświetlanej próbki mają wpływ ustawienia monitora.

 

Produkty powiązane: blaty kuchenne Calacatta, blaty kuchenne Calacatta Piaseczno, blaty kuchenne Calacatta Warszawa, blaty łazienkowe Calacatta, blaty łazienkowe Calacatta Warszawa, blaty łazienkowe Calacatta Piaseczno, parapety Calacatta, parapety Calacatta Warszawa, parapety Calacatta Piaseczno, płytki Calacatta, płytki Calacatta Piaseczno, płytki Calacatta Warszawa, podłogi Calacatta, podłogi Calacatta Warszawa, podłogi Calacatta Piaseczno, schody Calacatta, schody Calacatta Warszawa, schody Calacatta Piaseczno, kominki Calacatta.

 • Granit

  Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny.  Granity są dostępne

  Read More
 • Nero Zimbabwe

    Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit,

  Read More
 • Star Galaxy

    Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi

  Read More
 • 1

Szukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasza Firma

 • 1

Przydatne informacje

 • 1

Zastosowanie kamienia

 • 1