shivakashi_600x200.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Cięcie, polerowanie i szlifowanie kamienia

RENOWACJA, czyli szlifowanie i polerowanie MARMURU

Jeśli Państwa marmurowa podłoga straciła swój niezwykły blask, stała się matowa i brudna….. możemy ją odnowić i przywrócić jej niepowtarzalne piękno.

Do tego niezbędne będzie wykonanie szlifowania posadzki. Jest to zabieg w celu usunięcie wszystkich rys, zmatowień, uszkodzeń oraz zamknięcie porów.

Polerowanie jest jednym z końcowych procesów kompleksowej renowacji posadzki marmurowej. Polerowanie nada podłodze głębokiego połysku. Dodatkowo możemy pogłębić połysk, stosując odpowiednie środki i uzyskać efektu tzw. „mokrej podłogi”. 

Procesem końcowym renowacji powierzchni marmurowej jest odpowiednia impregnacja.

W późniejszym użytkowaniu, utrzymanie marmurowej podłogi w czystości, po wykonaniu powyższych zabiegów jest znacznie łatwiejsze..

 


Krystalizacja marmuru

Krystalizację marmurowej posadzki wykonuje się w celu nadania jej głębokiego połysku. Krystalizacja zabezpiecza posadzkę przed ścieraniem czyli niszczeniem. Po wykonaniu krystalizacji, zalecamy wykonanie  impregnacji.

 

Renowacja, czyli szlifowanie i polerowanie GRANITU 

Granit jest kamieniem naturalnym, bardzo twardym i odpornym niemal na wszystko. To doskonały materiał do wykonywania posadzek, blatów, schodów itp. Pomimo tego, że jest to jeden z najtwardszych kamieni, granit również z czasem ulegnie zużyciu. Szlifowanie przywróci posadzce granitowej naturalne piękno. Po wyszlifowaniu i wypolerowaniu naszej podłogi uzyskamy piękną, nową powierzchnię. Jednym z końcowych etapów renowacji granitu  jest jego polerowanie.

 

Polerowanie, polerowanie marmuru, polerowanie granitu

Polerowanie marmuru lub granitu może być wykonywane jako samodzielna usługa w przypadku podłóg o niewielkim stopniu zniszczenia.

 

Czyszczenie kamienia, czyli  czyszczenie marmuru  lub  czyszczenie granitu

Oferujemy gruntowne czyszczenie kamieni naturalnych czyli czyszczenie powierzchni granitowych i marmurowych. Rodzaj technologii dobieramy w zależności od kamienia i rodzaju zabrudzeń. Bierzemy pod uwagę to z jakiego kamienia wykonana jest posadzka oraz jaki jest rodzaj wykończenia powierzchni.

 

Szlifowanie i polerowanie  aglomarmurów i lastryko

Posadzki wykonane z konglomeratów, czyli lastryko lub aglomarmuru są dość wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Jednak z czasem, jak każdy rodzaj użytkowanej powierzchni, ulegają zniszczeniu i zabrudzeniu. W takich przypadkach konieczne jest wykonanie szlifowania i polerowania. Zabieg ten przywraca walory estetyczne odnawianych posadzek.

Impregnacja

Po przeprowadzeniu kompleksowej renowacji posadzki kamiennej należy dodatkowo ją zabezpieczyć. W tym celu wykonuje się impregnację. Odpowiednio dobrany impregnat będzie chronił powierzchnię kamienną przed zabrudzeniem i zbyt szybkim zniszczeniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cięcie kamienia, cięcie kamienia Piaseczno, cięcie kamienia, Warszawa, cięcie marmuru, cięcie marmuru Warszawa, cięcie marmuru Piaseczno, cięcie granitu, cięcie granitu Warszawa, cięcie granitu Piaseczno, cięcie spieków kwarcowych, cięcie spieków kwarcowych Piaseczno, cięcie spieków kwarcowych Warszawa, polerowanie kamienia, polerowanie kamienia Warszawa, polerowanie kamienia Piaseczna, polerowanie marmuru, polerowanie marmuru Piaseczno, polerowanie marmuru Warszawa, polerowanie granitu, polerowanie granitu Warszawa, polerowanie granitu Piaseczno, impregnacja marmuru, impregnacja granitu, impregnacja kamienia, impregnacja marmuru Warszawa, impregnacja marmuru Piaseczno, impregnacja granitu Warszawa, impregnacja granitu Piaseczno, impregnacja kamienia Warszawa, impregnacja kamienia Piaseczno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Granit

  Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny.  Granity są dostępne

  Read More
 • Nero Zimbabwe

    Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit,

  Read More
 • Star Galaxy

    Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi

  Read More
 • 1

Szukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasza Firma

 • 1

Przydatne informacje

 • 1

Zastosowanie kamienia

 • 1