new_kashmir_white_600x200.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Kominki

- kominki z murowanym otwartym paleniskiem,

- instalacje DGP czylo Dystrybucji Gorącego Powietrza, zarówno frawitacyjnego jak i wymuszonego za pośrednictwem turbiny.

 

Obudowa kominka z kamienia naturalnego

Kamień naturalny jest praktycznym, ale także bardzo estetycznym materiałem na wykończenie kominków. Jest ceniony przede wszystkim za swoją trwałość. Poza tym, kamień naturalny to materiał niepalny, nie rozprzestrzenia ognia, nie zmienia swoich właściwości i koloru pod wpływem wysokich temperatur.

Jaki kamień naturalny wybrać na obudowę kominka?

Do wykończenia kominka można stosować wszystkie rodzaje kamienia naturalnego - marmur, trawertyn, piaskowiec, ale też granit. W obudowie kominków można użyć jednego rodzaju kamienia albo połączyć kilka rodzajów, kolorów i faktur. Na fasadach nowoczesnych kominków zestawia się dwa kolory lub dwa elementy różnie wykończone, na przykład polerowany z łupanym.

Marmur i kominki marmurowe są nadal najbardziej popularny, głównie dzięki bogatej palecie barw: różnych odcieni bieli, żółtego, szarości, różu, czerwieni, brązu, zieleni. Marmur ściera się i ulega zmatowieniu, pokrywając się drobną siatką rys. Ponieważ łatwo się plami, po ułożeniu należy go zabezpieczyć środkiem impregnującym.

Kolory marmurów do obudowy kominków są dostępne w zakładce marmur.

Piaskowiec jest materiałem dość często wybieranym na obudowy kominków, mimo, że jest porowaty i łatwo się plami. Kominki z piaskowca są często stosowane we wnętrzach o stylistyce rustykalnej. Na półki warto wybrać piaskowiec polerowany, który łatwiej utrzymać w czystości.

Trawertyn, dzięki oryginalnej, porowatej strukturze i ciepłym miodowo-złotym barwom jest materiałem popularnym. Kominki z trawertynu nie wymagają wyszukanych form. Nawet prosta bryła tworzy piękną dekorację.

Kolory trawertynów do obudowy kominków są dostępne w zakładce trawertyn.

Granit i kominki granitowe są najbardziej odporne na wszelkie odbarwienia i zarysowania. Granit jest materiałem nienasiąkliwym, łatwo go utrzymać w czystości. To kamień odporny na działanie nawet bardzo agresywnych środków czyszczących. Zachwyca bogatą gamą kolorystyczną – od głębokiej czerni, poprzez różne odcienie szarości, czerwieni, zieleni, żółtego i brązu.

Kolory granitów do obudowy kominków są dostępne w zakładce granit.


Zamówienia na kominki i obudowy kominków z kamieni naturalnych wykonujemy według przekazanych projektów lub pomagamy i doradzamy jak zaprojektować obudowę. Zapraszamy do kontaktu. 


 Przykład realizacji kominka z kamienia naturalnego

kominek 19

kominek 17

kominek 16

kominek 8

kominek 13

 kominek 23

kominek 1

kominek 2

 kominek 6

kominek 10

 snow white satyna 1

 Snow White kominek 2

Snow White kominek

Snow White kominek 1

 

 

Więcej przykładów kominków kamiennych znajduje się w zakładce Galeria

 


 W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć wybrane granity, marmury, trawertyny i próbki materiałów:

ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa


W razie pytań lub wyceny, zapraszamy do kontaktu: 22 757 25 27.

Zapraszamy!

 

 

 

 

Produkty powiązane: budowa kominka od podstaw, portale kamienne, portale marmurowe, kominki Piaseczno, kominki Warszawa, kominki granitowe Piaseczno, kominki granitowe Warszawa, kominki z granitu, kominki z granitu Piaseczno, kominek z granitu Warszawa, kominki marmurowe Piaseczno, kominki marmurowe Warszawa, kominki z marmuru, kominki z marmuru Piaseczno, kominek z marmuru Warszawa, kominki z trawertyny Piaseczno, kominek z trawertynu Warszawa, kominki z kamienia naturalnego, kominki z kamienia naturalnego Piaseczno, kominek z kamienia naturalnego Warszawa, granitowa obudowa kominka, marmurowa obudowa kominka, kamienna obudowa kominka, dekoracyjne kominki z piaskowca, rzeżbione kominki z piaskowca, kominki w dawnym stylu, stylowe kominki, kominki pałacowe, najpiękniejsze kominki pałacowe, kominki rzeżbione w marmurze, kominki myśliwskie, budowa kominków, projektowanie kominków, projektowanie i montaż kominków, montaż kominków piaseczno, montaż kominków warszawa, montaż kominków kamiennych, kominki klasyczne, piękne kominki, najpiękniejsze kominki, ekskluzywne kominki, rzeźbierstwo w marmurze, rzeźbienie w marmurze, kominki z elementami rzeźbionymi, nowoczesne kominki, budowa klasycznych kominków, kominki pałacowe, kominki artystyczne, kominki z elementami rzeżbiarskimi,  eleganckie kominki marmurowe, kominki z marmurów naturalnych, kominki do salonu, dekoracyjne kominki, zabudowy kominkowe, kamienne zabudowy kominkowe, kominki otwarte, kominki z płaszczem wodnym,

 • Granit

  Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny.  Granity są dostępne

  Read More
 • Nero Zimbabwe

    Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit,

  Read More
 • Star Galaxy

    Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi

  Read More
 • 1

Szukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasza Firma

 • 1

Przydatne informacje

 • 1

Zastosowanie kamienia

 • 1