paradisa_bash_600x200.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Konglomerat

W naszej ofercie powiadamy pełną gamę konglomeratów kilku producentów. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane kolory konglomeratów marmurach i kwarcowych oraz ogólną charakterystykę konglomeratów. W naszym zakładzie kamieniarskim w Piasecznie pod Warszawą, można obejrzeć wybrane konglomeraty i próbki materiałów. Na pozostałych stronach w dziale Konglomeraty, można obejrzeć pełniejszą ofertę konglomeratów poszczególnych producentów. 

Konglomerat, czyli przetworzony kamień, kamień syntetyczny.

Konglomeraty znalazły szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz gdzie liczy się stała kolorystyka i homogeniczna struktura ze względu na jednorodność i powtarzalność wzorów i faktur.

Konglomerat wytwarzany jest na bazie kamieni naturalnych połączonych z niewielką ilością żywicy poliestrowej lub cementu. Konglomeraty marmurowe produkowane są ze skał miękkich: wapieni, dolomitów, marmurów, konglomeraty granitowe powstają na bazie kamieni twardych: granitów, sjenitów, granitognejsów, gnejsów lub piasku kwarcowego.

Kamień naturalny, który jest głównym składnikiem konglomeratów, determinuje ich parametry techniczne. Np. konglomeraty kwarcowe są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, zarysowania, cięcia, wysoką temperaturę czy kwasy. Dzięki dodatkowi żywicy, który spaja materiał i nadaje mu pewien stopień elastyczności, nieosiągalny dla kamienia naturalnego i płytek ceramicznych. To pozwala na zastosowanie konglomeratów w dużych formatach i małych grubościach.

Konglomeraty produkowane są w postaci płyt, 2-, 3-centymetrowych lub w blokach, które są następnie cięte i poddawane dalszej obróbce. Do obróbki stosuje się podobne metody i maszyny jak przy kamieniu naturalnym. W naszym zakładzie kamieniarskim w Piasecznie pod Warszawą możesz zamówić całą płytę lub gotowy produkt wykonany z konglomeratu: parapet, blat kuchenny, łazienkowy, laboratoryjny, schody, posadzki czy płytki.

 

 KONGLOMERAT MARMUROWY 

 

Konglomerat marmurowy (aglomarmur) to materiał produkowany w Europie, między innymi we Włoszech.  Jest on złożony w  95 % z  naturalnego  marmuru, połączonego żywicą poliestrową, często z dodatkiem odpowiedniego pigmentu. Po impregnacji nadaje się do stosowania na zewnątrz i do wewnątrz. Konglomerat marmurowy jest wytrzymałym i bardzo trwałym materiałem o bardzo różnorodnej kolorystyce.  Obecnie najczęściej stosowany w budownictwie wykończeniowym głównie jako: parapety, schody, blaty. Stanowi ekonomiczną alternatywę dla marmuru, przewyższając go jednocześnie stopniem wytrzymałości.

W naszym zakładzie kamieniarskim w Piasecznie pod Warszawą możesz zamówić całą płytę lub gotowy produkt wykonany z konglomeratu marmurowego: parapet, blat kuchenny, łazienkowy, laboratoryjny, schody, posadzki czy płytki.

 

Konglomerat marmurowy 

   Biały Konglomerat - Bianco Neve
Bianco Neve

  Biały Konglomerat Marmurowy - Bianco Avorio
Bianco Avorio

  Beżowy Konglomerat Marmurowy Nimfea
Nimfea

    Różowy aglomarmur - Rosa perlino

Rosa Perlino

  Szary aglomarmur - Perlato Royal
Perlato Rojal

 Beżowy aglomarmur - Botticino
Botticino

 

KONGLOMERAT KWARCOWY

Inaczej granitowy, kwarcogranit, aglokwarcyt, to materiał złożony z mieszanki żywic i pyłu granitowo-kwarcytowego. Z uwagi na parametry techniczne, wytrzymałość i dużą rozpiętość kolorystyczną konglomeraty granitowe są najczęściej stosowane jako materiał na blaty kuchenne, łazienkowe i laboratoryjne. Ich cechą charakterystyczną jest niemal idealnie gładka, nieporowata powierzchnia, która gwarantuje odporność na plamy i łatwość utrzymania w czystości.  

W naszym zakładzie kamieniarskim w Piasecznie pod Warszawą możesz zamówić całą płytę lub gotowy produkt wykonany z konglomeratu kwarcowego: parapet, blat kuchenny, łazienkowy, laboratoryjny, schody, posadzki czy płytki.

  

 

Konglomerat kwarcowy Arktyka Siquartz
Artyka 

Polar White
Polar White

Beżowy Konglomerat Marmurowy - Toscana
Toscana

  
Amiata

 Szary Konglomerat Granitowy - Carnia
Carnia


Calais


Nero

  

Prowadzimy sprzedaż hurtowa i detaliczna konglomeratów marmurowych i kwarcowych. Sprzedaż hurtowa obejmuje ilości całopłytowe (4-6 m2).

 

W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć wybrane konglomeraty i próbki materiałów:
ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa
W razie pytań lub wyceny, zapraszamy do kontaktu: 22 757 25 27.

 

Zapraszamy!

 

 

 

Prezentowane zdjęcia mogą nieznacznie różnić się od rzeczywistych kolorów konglomeratów. Na kolor wyświetlanej próbki mają wpływ ustawienia monitora.

 

Produkty powiązane: blaty kuchenne z konglomeratu Piaseczno, blaty kuchenne z konglomeratu Warszawa, blaty łazienkowe z konglomeratu Piaseczno, blaty łazienkowe z konglomeratu Warszawa,blaty z aglomarmuru Piaseczno, blaty z aglomarmuru Warszawa, parapety z konglomeratu Piaseczno, parapety z konglomeratu Warszawa, parapety z aglomarmuru Piaseczno, parapety z aglomarmuru Warszawa, płytki z konglomeratu Piaseczno, płytki z konglomeratu Warszawa, konglomerat kwarcytowy Piaseczno, konglomerat kwarcowy Warszawa, konglomerat marmurowy Piaseczno, konglomerat marmurowy Warszawa, konglomerat granitowy Piaseczno, konglomerat granitowy Warszawa, podłogi z konglomeratu, schody z konglomeratu, blaty laboratoryjne z konglomeratu. 

 

 

 • Granit

  Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny.  Granity są dostępne

  Read More
 • Nero Zimbabwe

    Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit,

  Read More
 • Star Galaxy

    Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi

  Read More
 • 1

Szukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasza Firma

 • 1

Przydatne informacje

 • 1

Zastosowanie kamienia

 • 1