star_of_ukraine_didkovichi_granit_13.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Podłogi

Stosowanie kamieni naturalnych na podłogi ma wiele zalet i jest coraz bardziej doceniane, zarówno przez mieszkańców domów jak i mniejszych mieszkań. Kamienna podłoga to jednorazowa inwestycja na wiele lat, nawet pokoleń. Podłoga z kamienia naturalnego jest wodo- i ognioodporna, twarda i trudnościeralna, a jednocześnie łatwa w utrzymaniu czystości. Upływające lata i procesy starzenia nie powodują większych zmian w jego wyglądzie i właściwościach. Jeśli zmatowieje lub wytrze się zewnętrzna warstwa, można kamienną podłogę można wielokrotnie odnawiać. Przez fakt, że jest to materiał naturalny, trudno się znudzić kamieniem. Ponadto kamienie naturalne są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu mogą stanowić piękny element dekoracyjny.

Najpopularniejszym kamieniem naturalnym na podłogi jest marmur. Zwykle marmurowe posadzki są układane w łazienkach i salonach. Granit jest częściej stosowany na zewnątrz i po posadzkach w korytarzach i hollach wejściowych.

 

Podłoga z kamienia naturalnego w kuchni i łazience

Na posadzce w kuchni warto zastosować podłogę z polerowanego granitu, ponieważ charakteryzuje się on niską chłonnością i wysoką twardością. Jest to szczególnie ważne w miejscach gdzie może zdarzyć się rozlanie oleju, czy jakiejś koloryzującej substancji (wino, sok z buraków czy cytryny). Na powierzchni większości granitów nie powstaną plamy. Jeśli jakaś plama się pojawi, można ją łatwo usunąć przy zastosowaniu ogólnodostępnych, profesjonalnych środków do kamieni naturalnych. W przypadku podłóg kamiennych w kuchni warto także zadbać o impregnacje, która zmniejszy ryzyko powstania plam. Również posadzki marmurowe można zabezpieczyć przed wpływem olejów, barwników i kwasów, jednak im jaśniejszy i delikatniejszy kamień, tym częściej tę czynność należy powtarzać. 

W przypadku posadzek w łazienkach, trzeba pamięta o zabezpieczeniu przed wilgocią. Powierzchnie podłóg przed ułożeniem kamienia trzeba dobrze zaizolować i zabezpieczyć. Wynikiem impregnacji powinien być stan, w którym kamień nie będzie przyjmował wody, jednocześnie wymieniając powietrze i parę wodną. Oprócz posadzki w łazience, także w całej strefie mokrej kabiny prysznicowej możemy zastosować kamień naturalny (tak zwana kabina bezbrodzikowa).  Najczęściej stosowane są granity, chociaż przy odpowiedniej impregnacji trawertyny i marmury także można stosować pod prysznicem. Niezależnie od rodzaju kamienia pod prysznicem, warto pamiętać, że na polerowanym kamieniu łatwo się poślizgnąć, dlatego lepiej stosować kamienie szlifowane, płomieniowane lub inne zapewniające antypoślizg. Dość popularne w kabinach są także gotowe brodziki kamienne, które świetnie komponują się z kamienną posadzką pozostałej części łazienki.

Na posadzce łazienkowej najlepiej sprawdzą się duże płytki lub slaby – im większy rozmiar tafli kamienia, tym mniej podziałów, mniej fug, większa szczelność. 

 


 

Wykonujemy posadzki ze wszystkich dostępnych materiałów. Żeby wybrać kolor podłogi obejrzyj zakładkę:aglomarmur - konglomeratmarmurgranitsilestonetrawertyn.

 


 Nasze produkty na podłogi dostępne w Piasecznie pod Warszawą: 

 • gotowe płytki w standardowych wymiarach  (zobacz stronę: płytki)
 • całe płyty (zobacz stronę: płyty)
 • na zamówienie elementy cięte: płyty podłogowe, płytki o niestandardowych wymiarach, cokoły, itp.

 

Kilka przykładów naszych realizacji z Bianco Carrara znajduje się w zakładce Galeria.

  


Przykłady realizacji posadzek kuchennych i łazienkowych z kamienia naturalnego znajdują się na naszym blogu:

www.kamienaturalny.wordpress.com 

W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć i zamówić płyty i płytki z kamieni naturalnych i inne nasze produkty.
ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa

Zapraszamy!

 

 

 

Produkty powiązane: podłogi kamienne Warszawa, podłogi kamienne Piaseczno, podłogi marmurowe, podłogi granitowe, posadzki marmurowe, posadzki granitowe, podłogi marmurowe Piaseczno, podłogi granitowe Warszawa, posadzki marmurowe Warszawa, posadzki granitowe Piaseczno, granitowa podłoga w łazience, marmurowe posadzka w łazience, granitowa podłoga w kuchni, marmurowe posadzka w kuchni, kamień naturalny pod prysznicem. 

 • Granit

  Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny.  Granity są dostępne

  Read More
 • Nero Zimbabwe

    Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit,

  Read More
 • Star Galaxy

    Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi

  Read More
 • 1

Szukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasza Firma

 • 1

Przydatne informacje

 • 1

Zastosowanie kamienia

 • 1