jet_black_600x200.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Breccia Sarda

Beżowy Marmur - Breccia Sarda

Marmur Breccia Sarda jest jednym z najbardziej popularnych kamieni w wystroju wnętrz. Zaletą marmuru Breccia Sarda jest przede wszystkim kolor, który pasuje do większości wnętrz oraz atrakcyjna cena. Dzięki swojej kolorystyce i użyleniu, często stosuje się takie ułożenie Breccia Sarda, które powoduje efekt lustrzany. We Włoszech Breccia Sarda stosuje się również na zewnątrz, w fakturach groszkowanych, szczotkowanych i podobnych. 

Historia i wydobycie marmuru Breccia Sarda

Breccia Sarda jest wydobywana na Sardynii, w okolicach miasta Orosei na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego. Wydobycie rozpoczęto w latach 60. XX wieku, obecnie w kamieniołomach pozyskuje się rocznie blisko 1,2 mln ton. Orosei nie jest ogromnym zagłębiem kamieniarskim. W okolicach miasta znajduje kilka zakładów wydobywczych. Wcześniej zakłady te specjalizowały się w produkcji płytek o wymiarach 30 x 60 cm i pasów kamienia. Od niedawna okoliczne firmy inwestują w technologie pozwalające na cięcie Breccii na płyty.

Nazwa marmuru Breccia Sarda

Ten sam materiał jest znany na rynku jako Daino Reale, Perlato Olimpo, Marmo Orosei, Breccia Tirreno, Perlato Tigrato, Breccia Nuoro, Laperto czy Tigrato. Nazwy odwołują się głównie do miejsca pochodzenia materiału. Kamień wydobywany w okolicach Orosei nazywa się Perlato Tirreno lub Venato Tirreno. Często używana nazwa Daino Reale jest zaskakująca, ponieważ daino to po włosku daniel, ssak z rodziny jeleniowatych.

Kamienie, które nie pochodzą z Sardynii, ale mają podobną kolorystykę do Breccia Sarda jest niewiele. Konkurencją mogą być jedynie greckie wapienie Karnezeika i Beige Banded of Didyma.

Rodzaje marmuru Breccia Sarda

Najpopularniejsze rodzaje marmuru Breccia Sarda, to:Breccia SardaVenato,Breccia SardaNouvolato, Breccia SardaBronzetto,Breccia SardaDiagonale,Breccia SardaChiaro i rodzaje łączące właściwości wyżej wymienionych.

Wzmacnianie marmuru Breccia Sarda

Breccia Sarda, niezależnie od rodzaju, ze względu na wyraźne użylenie, wymaga w większości przypadków wzmocnienia (materiał bardzo często pęka wzdłuż użyleń). Najchętniej stosowanymi sposobami jest podklejenie siatką wzmacniającą, pełne żywicowanie oraz szpachlowanie.

 


Nasze produkty z marmuru Breccia Sarda dostępne w Piasecznie pod Warszawą:

 


Przykłady realizacji łazienek z Breccia Sarda, posadzek i ścian z Breccia Sarda, blatów kuchennych i łazienkowych z Breccia Sarda, znajdują się na naszym blogu:

www.kamienaturalny.wordpress.com 

 


 W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć i zamówić płyty i płytki z Breccia Sarda i inne nasze produkty.

ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa

 W razie pytań lub wyceny, zapraszamy do kontaktu: 22 757 25 27. 

Zapraszamy!

 

 

Prezentowane zdjęcia mogą różnić się od rzeczywistych kamieni. Płyty kamienia tego samego rodzaju różnią się w zależności od miejsca wydobycia. Ponadto, na kolor wyświetlanej próbki mają wpływ ustawienia monitora.

 

Produkty powiązane: blaty kuchenne Breccia Sarda, blaty kuchenne Breccia Sarda Piaseczno, blaty kuchenne Breccia Sarda Warszawa, blaty łazienkowe Breccia Sarda, blaty łazienkowe Breccia Sarda Warszawa, blaty łazienkowe Breccia Sarda Piaseczno, parapety Breccia Sarda, parapety Breccia Sarda Warszawa, parapety Breccia Sarda Piaseczno, płytki Breccia Sarda, płytki Breccia Sarda Piaseczno, płytki Breccia Sarda Warszawa, podłogi Breccia Sarda, podłogi Breccia Sarda Warszawa, podłogi Breccia Sarda Piaseczno, schody Breccia Sarda, schody Breccia Sarda Warszawa, schody Breccia Sarda Piaseczno, kominki Breccia Sarda, beżowy marmur blaty, beżowy płytki do łazienki, beżowy parapety marmurowe, beżowy marmur do łazienki.

 

 • Granit

  Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny.  Granity są dostępne

  Read More
 • Nero Zimbabwe

    Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit,

  Read More
 • Star Galaxy

    Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi

  Read More
 • 1

Szukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasza Firma

 • 1

Przydatne informacje

 • 1

Zastosowanie kamienia

 • 1