volga_blue_granit_12.jpg
Invest M - Kamień Naturalny

Star Galaxy

 

Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi nieblaknącymi punktami. Dzięki jednolitej fakturze i eleganckim wyglądzie bardzo dobrze sprawdza się we współczesnych wnętrzach. Jest  jednym z najtwardszych granitów wykorzystywanych na blaty kuchenne, blaty łazienkowe, kominki, okładziny ścian, podłogi, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.

 

Wydobycie granitu Star Galaxy

Granit Star Galaxy jest wydobywany w Południowych Indiach w Chimakurthi, Ongole, Andhra Pradesh.

Istnieje niepotwierdzona ‘legenda’ mówiąca o japońskim biznesmenie, który odkrył granit Star Galaxy w 1989 roku. Jednak Hindusi twierdzą, że granit zaczęto wydobywać już na początku lat 80-tych. Po sukcesie pierwszej kopalni kolejni przedsiębiorcy zaczęli ubiegać się o uzyskanie licencji na wydobycie tego kamienia. Obecnie na tym terenie działa około 50 funkcjonujących przez cały rok kopalni. Począwszy od małych firm rodzinnych, po duże i komercyjne kopalnie.

 

Rodzaje granitu Star Galaxy

Nie wszystkie wydobywane bloki granitu Star Galaxy są takie same. Występują w nim złote punkciki dzięki zawartości bogatego w żelazo Enstatytu. W związku z tym granit Star Galaxy może być podzielony na 3 rodzaje:

- Składające się z dużych złotych punkcików
- Składające się ze średnich złotych punkcików
- Składające się z małych złotych punkcików

 

Użycie Star Galaxy

Często stosuje się Star Galaxy jako materiał na blaty kuchenne i łazienkowe, wyspy kuchenne oraz blaty stołów. Ze względu na jednolity wygląd tego granity, dobrze sprawdza się na podłogach i ścianach wykonanych z płytek.

Oczywiście, najczęściej spotyka się granit Star Galaxy o powierzchni wypolerowanej. Wtedy najlepiej widoczne są złote punkty, a światło odbijające się od wypolerowanej powierzchni, wzmacnia efekt błyszczącej czerni. Jednak, możliwe są też inne wykończenia, np. piaskowane, wypalane, itp.

 

Wytrzymałość Star Galaxy

Granit Star Galaxy jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na wilgoć (bardzo niska absorpcja wody) , wysoką temperaturę, zarysowania. Łatwo jest utrzymać jego czystość – wystarczy przetrzeć używając miękkiej ściereczki. Substancje oleiste, woski, sól są usuwane równie łatwo i nie wnikają w materiał.

 

Synonimy nazwy granitu Galaxy:

Black Ametist, Black Ametista, Black Amethyst, Black Amethysta, Black and Gold, Black Galaxi, Black Galaxy, Black Galaxy Granite, Black Gold Sands, GA 902, Galaxi Black, Galaxy Black, Galaxy Gold, Galaxy Star, Nero Ametista, Nero Galassia, Nero Galaxy, Nero Star Galaxi, Nero Star Galaxy, Star Galaxi, Star Galaxy Black, Star Gallaxy, WG203.

 


 

Nasze produkty z granitu Star Galaxy dostępne w Piasecznie pod Warszawą:

 • gotowe płytki Star Galaxy w standardowych wymiarach  (zobacz stronę: płytki)
 • całe płyty Star Galaxy (zobacz stronę: płyty)
 • na zamówienie elementy cięte: płyty ścienne, płytki o niestandardowych wymiarach, blaty łazienkowe, kuchenne i stoły, schody, parapety, cokoły, itp.

 

Przykłady realizacji z wykorzystaniem granitu Star Galaxy: blaty kuchenne i łazienkowe z Star Galaxy, podłogi z Star Galaxy, płyty z Star Galaxy, płytki z Star Galaxy, parapety z Star Galaxy i inne. znajdują się na naszym blogu:

 www.kamienaturalny.wordpress.com


 

W Piasecznie pod Warszawą, w naszym zakładzie kamieniarskim, można obejrzeć i zamówić blaty, płyty i płytki z Star Galaxy i inne nasze produkty.
ul. Broniewskiego 50A
05 - 501 Piaseczno / Warszawa

 

Zapraszamy!

 

Prezentowane zdjęcia mogą różnić się od rzeczywistych kamieni. Płyty kamienia tego samego rodzaju różnią się w zależności od miejsca wydobycia. Ponadto, na kolor wyświetlanej próbki mają wpływ ustawienia monitora.

Produkty powiązane:Star Galaxy Piaseczno, Star Galaxy Warszawa, granit Star Galaxy Piaseczno, granit Star Galaxy Warszawa, Star Galaxy schody Piaseczno, Star Galaxy schody Warszawa, Star Galaxy blaty Piaseczno, Star Galaxy podłogi Piaseczno, Star Galaxy posadzki Piaseczno, Star Galaxy parapety Piaseczno, Star Galaxy płytki Piaseczno, Star Galaxy blaty Warszawa, Star Galaxy podłogi Warszawa, Star Galaxy posadzki Warszawa, Star Galaxy parapety Warszawa, Star Galaxy płytki Warszawa, granit Star Galaxy.

 

 • Granit

  Jeśli zainteresuje Cię któryś z poniższych granitów, zadzwoń! Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, podamy terminy i ceny.  Granity są dostępne

  Read More
 • Nero Zimbabwe

    Nero Zimbabwe to granity wydobywany niedaleko Mashnoland w Zimbabwe. Kamień Nero Zimbabwe jest w międzynarodowej nomenklaturze nazywany jako granit,

  Read More
 • Star Galaxy

    Indyjski granit Star Galaxy jest jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty. To czarny materiał połyskujący złotymi

  Read More
 • 1

Szukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasza Firma

 • 1

Przydatne informacje

 • 1

Zastosowanie kamienia

 • 1